بازی دولت با آموزش و پروش چه چیزی را افشا می‌کند؟/ آقای روحانی تا کی بزرگترین وزارتخانه بدون وزیر می ماند؟ ++ راو-کو

بازی دولت با آموزش و پروش چه چیزی را افشا می‌کند؟/ آقای روحانی تا کی بزرگترین وزارتخانه بدون وزیر می ماند؟ ++ راو-کو

گروه سیاسی جهان نيوز: دولت تدبیر و امید تا به اینجای کار تغییرات زیادی را از سر گذرانده است. وزرایی که هر کدام به شکلی استعفا داده یا توسط مجلس از دولت جدا شده اند. برخی از رسانه‌ها نام «دولت استعفا» را به دولت دوم روحانی داده اند. تعداد قابل توجهی از وزرای دولت روحانی یا استعفا داده و از قطار دولت پیاده شده اند و یا اینکه چندین بار در کارنامه کاری خود استعفانامه پر کرده اند که به جهتی توسط رئیس جمهور پذیرفته نشده است. «محمد جواد ظریف» از جمله همین وزرایی است که حتی یک رسانه خارجی از او سئوال پرسید چرا 13 بار در طی مدت حضور در وزارت خارجه به استعفا مبادرت ورزیده است. 

وزارت آموزش و پرورش از جمله وزارتخانه های حساسی است که حالا بدون وزیر و با سرپرست اداره می شود. «سید محمد بطحائی» وزیری بود که دلیلی عجیب برای استعفا اعلام کرد. حضور در انتخابات مجلس یازدهم مورد عجیبی بود که برای بسیاری چنین بهانه ای غیر قابل باور بود. به هر جهت بطحائی از بدنه دولت جدا شد تا حالا وزارتخانه آموزش و پرورش با حضور «سید جواد حسینی» اداره شود. سرپرستی که حالا سودای وزارت نیز بر سر دارد و به نظر می رسد پالس‌های مثبتی از فراکسیون امید مجلس دریافت کرده است. 

اخیرا «محمدرضا عارف» درباره گزینه نهایی آموزش و پروش گفت: «آقای حسینی در این مدت کارهای خوبی انجام داده است و روی ایشان اتفاق نظر وجود دارد.» 

روزنامه اصلاح طلب اعتماد نیز در روز سه شنبه عکس و تیتر یک خود را به آقای سرپرست اختصاص داد تا نشان دهد اصلاح طلبان بر روی چه گزینه‌ای تاکید دارند. 

این درحالی است که برخی از زنان اصلاح طلب شعار نخ نما شده «وزیر زن» را دوباره مطرح کرده اند. شعاری که نه در دولت روحانی تحقق یافت و نه در شورای شهر تهران و جریان اصلاحات. درواقع برخی از زنان اصلاح طلبان دوباره سعی می کنند که با هر چه توان برای اینکه لااقل یکی از وزرای دولت روحانی زن باشد و در انتخابات از ان استفاده ابزاری کنند، برای مجاب کردن دولت پیش بروند. موضوعی که حالا با مطرح شدن سید جواد حسینی کم کم در حال کم رنگ شدن است. 

بیشتر بخوانید:

اصلاح طلبان اصلا اعتقادی به وزیر زن دارند؟

کار «معصومه ابتکار» معاون زنان و خانواده رئیس جمهور در حمایت و سپس پاک کردن مواضع خود درباره وزیر زن در کانال تلگرامی‌اش به خوبی نشان دهنده این موضوع است که شعار وزیر زن دیگر در دولت خریداری ندارد.  ظاهرا مصاحبه اخیر ابتکار، درباره معرفی یک زن به‌عنوان وزیر آموزش‌وپرورش به مجلس، باعث دلخوری جواد حسینی سرپرست فعلی این وزارتخانه شده است و ابتکار نیز برای رفع این اقدام خود تمامی مواضع خود در حمایت از معرفی وزیر زن را از کانالش حذف کرده است!

سیاسی‌کاری این چهره اصلاح‌طلب در دفاع از حقوق زنان پیش‌ از این نیز در ماجرای قتل میترا استاد توسط نجفی و سکوت ابتکار و سایر مدعیان حمایت از حقوق زنان در حمایت از مقتول زن آن حادثه مورد اعتراض برخی رسانه‌ها واقع شده بود.

با این شرایط اصلاح طلبان از دولت می خواهند که یک نیروی کاملا سیاسی و وابسته به خود را به عنوان گزینه بعدی وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی کند و مجلسیون اصلاح طلب نیز به این موضوع چراغ سبز نشان داده اند. 

اما نکته جالب اینجاست که هنوز رئیس جمهور در این زمینه اقدام عاجلی انجام نداده است. با وجود اینکه اصلاح طلبان برای معرفی وزیر آموزش و پرورش در حال بال و پر زدن هستند اما از سوی دولت اقدام قابل توجهی برای این موضوع دیده نمی شود. البته موضوع آموزش و پرورش و مشکلات آن به انتخاب وزیر جدید منحصر نمی شود.

درواقع بسیاری از کارشناسان اتفاق نظر دارند که اگر دولت مساعدت بیشتری با وزیر پیشین می کرد و برخی از درخواست‌های وی عملی می شد حالا پست وزارت آموزش و پرورش امروز اینطور خالی نبود.

وزراتخانه ای که این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند حالا شاهد حضور یک گزینه سیاسی برای سرپرستی این وزارتخانه حساس و غیرسیاسی در صدر این وزارتخانه هستیم. با این همه گزاره منفی درمورد عملکرد دولت برای وزارت آموزش و پرورش چطور می توان از دولت انتظار داشت که برای پیشرفت کشور به طور دغدغه مندانه تلاش کند. حالا کار وزارت آموزش و پرورش به بازی سیاسی اصلاح طلبان کشیده است که یک روز گزینه زن و روز دیگر یک گزینه کاملا سیاسی برای این وزارتخانه انتخاب می کنند اما این وزارتخانه هنوز بدون هدایت کننده با تلنبار مشکلات باقی مانده است.

ترک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *